Strona główna Aktualności Jakub Ostapczuk wśród naszych prowadzących!

Aktualności

blog

Jakub Ostapczuk wśród naszych prowadzących!

  • by TG Academy
  • Grudzień 10, 2014
  •  

Wśród naszych prowadzących witamy Jakuba Ostapczuka! Kuba poprowadzi zajęcia z Oceny funkcjonalnej i Doskonalenia Techniki Ćwiczeń Klasycznych, w ramach kursu „Technogym Personal Trainer”.

Kuba jest trenerem II klasy kulturystyki, trenerem przygotowania motorycznego (EXOS Athletes Performance) oraz posiada uprawnienia instruktorskie Judo. W sporcie wyczynowym działa od przeszło 17 lat. Przez większość swojego życia trenował sporty walki. Jego specjalizacją stało się Judo, gdzie zdobył mnóstwo osiągnięć na szczeblu krajowym. Jest absolwentem warszawskiego AWF’u oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuje w wielu znanych klubach fitness jako trener personalny, a ciągły rozwój pokierował jego karierę w stronę pracy ze sportowcami. Aktualnie prowadzi treningi przygotowania motorycznego w KS Semp, jednej z największych szkółek dla młodych piłkarzy w stolicy. Prowadził również testy oceny funkcjonalnej sportowców pierwszoligowych drużyn piłki nożnej i ręcznej.

W swojej pracy bazuje na wiedzy zdobytej podczas studiów oraz licznie przebytych kursach i szkoleniach. Duże zrozumienie tematu fizjologii i biomechaniki oraz wieloletnie doświadczenie w pracy trenera sprawiają, że Kuba stał się trenerem kompletnym. W sposób prosty i przystępny potrafi przekazywać wiedzę i kierować swoimi podopiecznymi. Buduje programy korygujące dysfunkcje oraz minimalizujące powstałe w ich wyniku kompensacje na poziomie układu nerwowo-mięśniowego na podstawie oceny zdolności i wyników testów funkcjonalnych. Pozwala to na osiąganie przez jego zawodników oraz klientów rezultatów w wiele szybszym czasie, przy zmniejszeniu prawdopodobieństwa urazu do minimum. Kuba współpracuje z wieloma klubami fitness, BOX’ami Crossfit, centrami przygotowania motorycznego oraz związkami sportowymi.