Przedtreningówka bez kreatyny – jak działa?

Przedtreningówki bez kreatyny wciąż zyskują na popularności. Choć kreatyna jest składnikiem bardzo pożądanym, to przedtreningówka z jej zawartością może kolidować z innymi odżywkami, które mają w składzie ten składnik. Nowoczesne odżywki przedtreningowe bez kreatyny nie ustępują składem tym, które oparte są na kreatynie.

Jak działają przedtreningówki?

Odżywki przedtreningowe systematycznie zyskują na popularności, i nic dziwnego – dobrze skomponowane suplementy diety doskonale przygotowują organizm do treningu, wspomagają jego wytrzymałość i wzmacniają oraz wpływa na lepszą regenerację po treningu. Przygotowuja organizm do wzmożonej aktywności fizycznej, dzięki czemu pozwalają wyeliminować tak zwane słabsze dni. Są popularne już nie tylko wśród amatorów sportów siłowych, ale i biegaczy, pływaków czy rowerzystów.

Przedtreningówka przyjmowana jest najczęściej w formie tabletki, żelu lub napoju. Jej sens nie polega na silnym pobudzeniu organizmu, bo nie o to chodzi – takie działanie mogłoby być wręcz szkodliwe, zwiększając ryzyko kontuzji, przyspieszając odwodnienie organizmu i w efekcie wywołując efekt wycieńczenia po treningu.

przedtreningowka bez kreatyny

Dlaczego bez kreatyny?

Odżywka przedtreningowa zazwyczaj stanowi jedynie dodatek. Choć kreatyna jest składnikiem bardzo skutecznym i świetnie przebadanym, to nie należy przyjmować jej więcej, niż wskazują specjaliści. Przedtreningówka bez kreatyny jest więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy przyjmują już inną odżywkę, mającą w swoim składzie kreatynę w odpowiedniej do zapotrzebowania dawce.

Comments are closed.