Dlaczego warto wybrać OLIMP Aminokwasy Amino EAA XPLODE?

Produkt OLIMP Aminokwasy Amino EAA XPLODE jest wysokiej jakości suplementem diety, który zawiera w swoim składzie komplet koniecznych aminokwasów egzogennych (EAA), a także dodatek L-alaniny, L-tyrozyny, L-cysteiny, L-histydyny, L-glutaminy oraz witamin B3 i B6.

W jakim celu warto suplementować OLIMP Aminokwasy Amino EAA XPLODE?

Produkt stosowany jest w celu poprawy regeneracji, zwiększenia syntezy białek mięśniowych, a także ułatwienia adaptacji do bodźca treningowego. Warto również podkreślić, że okołotreningowa suplementacja omawianego produktu będzie wspierać zdolności organizmu do przyspieszenia regeneracji, a także utrzymania wysokiej wydajności. Suplement pozwala także na częstsze wykonywanie treningów.

Aktywne wykorzystanie suplementu

Należy wiedzieć, że osoby, które są aktywne fizycznie nie zawsze mogą polegać tylko i wyłącznie na zwykłej żywności. Warto bowiem mieć świadomość, że wymagania żywieniowe mogą ulec zmianie ze względu na długość treningu czy zawodów. Omawiany suplement wymaga bardzo krótkiego czasu na przygotowanie. Charakteryzuje się również bardzo szybkim czasem trawienia czy wchłaniania.

Zapotrzebowanie na białko i EAA

Warto zdawać sobie sprawę, że osoby, które regularnie trenują i uprawiają sport mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na białko w porównaniu do osób prowadzących siedzący tryb życia przede wszystkim ze względu na rozpad białek, do którego dochodzi w trakcie ćwiczeń. Należy mieć świadomość, że zapotrzebowanie będzie przekraczało rekomendowaną dzienną dawkę (RDA).

Comments are closed.