Co kryje się za przemianą materii?

W zasadzie każdy sklep z odżywkami ma w swoim asortymencie suplementy na przemianę materii. Jej optymalizacja jest jak najbardziej wskazana dla organizmu, ale… nie każdy do końca wie, z czym ona się wiąże. Czym zatem jest przemiana materii?

Suplementy na przemianę materii, czyli…?

Przemiana materii w ludzkim organizmie nie ogranicza się wyłącznie do jednego procesu. Wręcz przeciwnie, ma ona wielopłaszczyznową postać i obejmuje:

– trawienie, czyli ogólnie pojętą funkcję układu pokarmowego,

– optymalizację pracy naczyń krwionośnych i pozbywanie się tłuszczu,

– wzrost temperatury ciała (o niewielkie wartości), który ma przyspieszyć spalanie tłuszczu,

– efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, co przedkłada się na zwiększoną dawkę energii.

Co stosować, by było lepiej?

Wśród suplementów przyspieszających procesy metaboliczne, na szczególną uwagę zasługują kofeina, guarana, związki zawierające kapsaicynę (pojawiającą się np. w papryce chili) i zieloną herbatę. Przemianę materii przyspiesza też ruch, aczkolwiek należy go wykonywać regularnie i to bez zbytniego przemęczania. Chcąc przyspieszyć metabolizm, warto też zainwestować w… zwykłą wodę mineralną. Możliwości jest tu naprawdę sporo!

Podsumowanie

Przyspieszenie metabolizmu to proces, który wymaga długotrwałego stosowania określonych substancji. Na szczęście większość suplementów to produkty, które oferują dostęp do praktycznie wszystkich z nich.

Comments are closed.