Jakie są rodzaje odżywek białkowych i którą wybrać?

Białko to suplement diety stosowany zarówno przez osoby na masie, jak i na redukcji. Po odżywki sięgają zarówno osoby zaawansowana, jak i początkujący. Białko to najważniejszy składnik diety osób aktywnych fizycznie. Bez dostarczenia odpowiedniej jego ilości nie zbudujemy mięśni. Zbilansowana dieta powinna dostarczać nam wszystkich niezbędnych makro i mikroskładników. Jednak dostarczenie odpowiedniej ilości białka może być ciężkie, dlatego warto uzupełniać ten składnik dzięki odżywkom.

Jakie są rodzaje białka?

Odżywki białkowe możemy podzielić ze względu na źródło pochodzenia białka. Mamy do wyboru odżywki na bazie białek zwierzęcych i roślinnych. Największą popularnością cieszy się odżywka na bazie białka z serwatki z mleka. Białko to dobrze się rozpuszcza i szybko wchłania. Odżywki tego typu zawierają 80-100% białka. W sklepach znajdziemy także gainery, które zawierają średnio 20-40% białka. Resztę stanowią tłuszcze i węglowodany. Gainery stosuje się na masie, żeby dostarczyć do organizmu większą ilość kalorii.

Jakie białko wybrać?

Odżywką o największej zawartości białka jest hydrolizat białkowy. Zawiera on 100% białka, przez jest najczęściej wybierany przez alergików i osoby z nietolerancją laktozy. Hydrolizat w swoim składzie nie zawiera dodatkowych substancji, które mogą uczulać.

Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu https://swiatsupli.pl/hydrolizat-bialek-serwatkowych-wph

Comments are closed.