Jakie suplementy warto stosować na redukcji?

Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej może trwać nawet kilka miesięcy. Jeśli jednak zależy nam na szybszym efekcie, to możemy włączyć do naszej diety odpowiednie suplementy. Oczywiście, żeby przyniosły oczekiwane rezultaty, musimy regularnie trenować i zdrowiej się odżywiać.

Jakie suplementy na redukcji?

Pierwszym suplementem, który warto stosować, jest spalacz tłuszczu. Produkty tego typu zawierają kompleks substancji wpływających na metabolizm i proces spalania tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Oprócz tego warto stosować adaptogeny, które wspierają nasz układ nerwowy. Może to być np. ashwagandha. Kreatyna, odżywka białkowa i BCAA to suplementy, które warto stosować niezależnie od naszego celu treningowego. Na redukcji uchronią nasze mięśnie przed katabolizmem i pozytywnie wpłyną na proces regeneracji.

Co zawierają spalacze tłuszczu?

Suplementy tego typu zawierają między innymi termogeniki. Są to substancje, które podnoszą temperaturę ciała, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz tego zawierają kofeinę lub ekstrakt z zielonej herbaty. Składniki te przyspieszają metabolizm i działają pobudzająco na nasz organizm. Spalacze tłuszczu mogą zawierać substancje, które zmniejszają łaknienie, co jest pomocne w odchudzaniu. Na tej stronie można dowiedzieć się więcej na temat suplementów stosowanych podczas redukcji.

Comments are closed.