Czym są prohormony?

Wielu kulturystów nie raz zadawało sobie na pewno pytanie, czy wybrać prohormony, czy może sterydy anaboliczne. W tym artykule uwaga zostanie poświęcona przede wszystkim prohormonom. Każda osoba ćwicząca na siłowni chciałaby mieć, jak najbardziej muskularne ciało. Wielu z nich odchodzi od drogi, której celem jest uzyskiwanie świetnych wyników, nie biorąc przy tym środków dopingujących. Mimo wszystko przyjrzyjmy się temu bliżej!

Jak działają prohormony?

Celem ich jest usprawnienie hormonów osoby, która na ten środek się zdecydowała. Wzmacniają one oddziaływanie tych, które od początku krążą już w ciele. Co to powoduje? Przede wszystkim znaczny i szybszy wzrost siły, wytrzymałość mięśni, a także zwiększone możliwości spalania tkanki tłuszczowej dla danego organizmu.

Między prohormonami a sterydami anabolicznymi jest bardzo duża i znacząca różnica. Prohormony nie wprowadzają do organizmu nowych hormonów. One tylko uzupełniają braki, jakie te mogą mieć. Można je kupić na tej stronie. W przypadku tych drugich do organizmu wprowadza się nowe hormony, które w połączeniu z obecnymi stanowią bodziec do dużego wzrostu masy mięśniowej.

Prohormony w sporcie

Prohormony na scenie kulturystycznej pojawiły się jako alternatywa dla nielegalnych środków dopingujących. Stało się to w momencie, kiedy sterydy anaboliczne zostały uznane za nielegalne i dostęp do nich został zablokowany.

Narodził się wtedy pomysł, który zamiast wprowadzać do organizmu nowe hormony, miał tylko je uzupełniać. Jednak warto zauważyć, że cel stosowania obu substancji jest taki sam, a one mają przyczynić się do znacznego i przyspieszonego progresu w sportach siłowych.

Comments are closed.