Strona główna Aktualności Podstawy techniki biegowej z Anią Szymańską!

Aktualności

blog

Podstawy techniki biegowej z Anią Szymańską!

  • by TG Academy
  • Grudzień 8, 2014
  •  

Ania Szymańska poprowadzi szkolenie z Podstaw Techniki Biegowej w ramach kursu “Technogym Personal Trainer”.

Ania jest trenerem II klasy lekkiej atletyki i kulturystki, instruktorem gimnastyki sportowej, narciarstwa biegowego, pływania, indoor cycling oraz menedżerem sportu.

W sporcie wyczynowym działa od ponad 12 lat! Trenowała gimnastykę sportową, a przez większość część swojego życia lekką atletykę ze specjalizacją sprint. Obecnie trenuje rugby, które sprawia jej niesamowitą satysfakcję. Pracuje w klubie jako trener personalny, jest również doktorantką IV roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie przygotowuje pracę na temat wpływu treningu na budowę ciała, sposób żywienia, wydolność oraz wybrane wskaźniki biochemiczne u kobiet uprawiających rugby.

Pracuje również jako trener przygotowania motorycznego tenisistów prowadząc równolegle badania dotyczące koordynacji ruchowej, która jest niezwykle ważnym czynnikiem do kształtowania innych cech motorycznych. Przedmiotem badań będzie koncepcja oceny i diagnozowanie koordynacyjnych zdolności motorycznych w różnych dyscyplinach sportu (tenis) z zastosowaniem testów komputerowych, diagnozowanie czasu reakcji prostych, jak i z wyborem na pojawiające się bodźce optyczne lub akustyczne oraz określenie poziomu zdolności reakcji złożonej i skupienia uwagi, diagnozowanie symetrii i asymetrii ruchowej, ocena koordynacji wzrokowo-ruchowej i szybkości postrzegania oraz koordynacji w układzie oko-ręka, oko-noga i koordynacji sensomotorycznej, badanie gibkości- uwarunkowania biologiczne, efekty ćwiczeń szybkościowo-rozciągających (rodzaje gibkości, metody, metodyka kształtowania, zasady treningu).

Dodatkowo, Ania prowadzi treningi biegowe, podczas których przygotowuje ludzi rekreacyjnie trenujących do maratonów i półmaratonów. Zapraszamy na zajęcia z Anią!